Haberler
13 Ağustos 2012 Pazartesi
AA
Ostapchuk'a doping şoku
Kadınlar gülle atmanın şampiyonu Ostapchuk'un altın madalyası, doping yaptığı gerekçesiyle alındı.  
Londra Olimpiyatları'nda kadınlar gülle atmada şampiyon olan Belaruslu Nadzeya Ostapchuk'un altın madalyası, doping yaptığı gerekçesiyle alındı. 

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), Londra Olimpiyatları'nda kadınlar gülle atmada şampiyon olan Belaruslu Nadzeya Ostapchuk'un altın madalyasının, doping yaptığı gerekçesiyle alındığını açıkladı. 

IOC'nin resmi internet sitesindeki açıklamada, Ostapchuk'un gülle atma finallerinden önceki gün (5 Ağustos) ve yarışmayı kazandıktan sonra (6 Ağustos) alınan idrar örneklerinde, yasaklı ''metenolone'' maddesine rastlandığı belirtildi. 

Thomas Bach, Denis Oswald ve Frank Fredericks'den oluşan IOC Disiplin Kurulu, Ostapchuk'un altın madalya aldığı kadınlar gülle atma finalinden diskalifiye edildiğini ve Londra Olimpiyatları'ndan ihraç edildiğini belirterek, Ostapchuk'a verilen madalyanın alınmasına karar verdi. 

IOC'nin kararıyla, yarışmada ikinci olan 2007, 2009, 2011 dünya şampiyonu ve son olimpiyat şampiyonu Yeni Zelandalı Valerie Adams altın, yarışmada üçüncü olan Rus Evgeniia Kolodko gümüş ve dördüncü olan Çin Halk Cumhuriyeti'nden Lijiao Gong bronz madalyanın sahibi oldu. 

6 Ağustos'ta Olimpiyat Stadyumu'nda yapılan atletizm yarışmalarında kadınlar gülle atma finalinde, 2005 dünya, 2010 Avrupa şampiyonu Belaruslu Nadzeya Ostapchuk, 21,36 metrelik atışıyla altın madalya kazanmıştı.
  Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

   En çok izlenenler
'Şimdi beni durdurmayın'
Servet Tazegül:
Milli sporcularımıza BBC büyük ilgi gösterdi
   Tv'de Bugün
tvdebugunnokta
Elazığspor - K.Karabükspo
19:30 - BeIN SportsMAX2
tvdebugunnokta
Adanaspor - Boluspor
19:30 - BeIN SportsMAX1
tvdebugunnokta
Fenerbahçe - Olimpia Mila
20:30 - A Spor
tvdebugunnokta
Sampdoria - Inter
21:30 - BeIN Sports 3
tvdebugunnokta
Real Madrid - Espanyol
21:45 - BeIN Sports 2
tvdebugunnokta
Sao Paulo - America Minei
22:00 - BeIN SportsMAX1
tvdebugunnokta
Takım Oyunu
22:30 - A Spor
tvdebugunnokta
Hafta Biterken
23:30 - TRT Spor