Haberler
13 Ağustos 2012 Pazartesi
Hürriyet
Minderde kavga!
Grekoromen Milli Takım Teknik Direktörü Akif Pirim, maç sırasında Nazmi Avluca’ya taktik verdi, antrenör Salih Yılmaz bunun tam tersinde ısrar edince ortam gerildi. Pirim, “Sen sus Salih” diye çıkıştı.  

Londra 2012 Olimpiyatları’nda umduğumuzu bulamadığımız güreşte Rıza Kayaalp’in bronz madalyası tek tesellimiz olurken mindere “Taktik kavgası” damgasını vurdu. Dünya ve Avrupa şampiyonu güreşçimiz Nazmi Avluca’nın 6 Ağustos’ta Polonyalı Damian Janıkowski’ye 2-0 yenildiği müsabakada Grekoromen Güreş Milli Takım Teknik Direktörü Mehmet Akif Pirim ile antrenörlerden Salih Yılmaz arasında herkesi şaşırtan bir gerilim yaşandı. Pirim ile Yılmaz’ın minder kenarında taktik verme yüzünden başlayan tartışması, ağız dalaşına kadar vardı.

‘Ben ne dersem o olacak’

Mehmet Akif Pirim, Nazmi Avluca’ya bir pozisyon sırasında müdafaa yapmasını söyledi. Salih Yılmaz bunun tersi yönünde taktik verince, Pirim, “Salih, yanlış taktik veriyorsun. Sen sus ben ne dersem o. Ben ne yapması gerektiğini iyi biliyorum. Benim dediğim olacak. Senin dediğinle bu maç kazanılmaz” diye çıkıştı.

Antrenör Yılmaz verdiği taktikte ısrar edince minder kenarında gerilim arttı. Ağız dalaşı maç bitene kadar sürdü.

‘Herkes taktik vermeye çalışıyor’

Teknik Direktör Mehmet Akif Pirim, şaşkınlık yaratan tartışma sonrası şöyle konuştu: “Ben takımın teknik direktörüyüm. Minderdeki güreşçi benim dediğimi yapacak. Köşeye bir teknik direktör, bir antrenör çıkıyoruz. Her kafadan bir ses çıkarsa o güreşçi hangimizin dediğini yapacak. Ayrıca öyle anlar oluyor ki, diğer antrenörler de tribünden taktik vermeye çalışıyor. Güreşçi sesi gür çıkanı mı dinleyecek, yoksa köşesindeki teknik direktörünün söylediklerini mi? Maşallah güreşi tribünden izleyen seyirciler bile taktik vermeye çalışıyorlar. Gürültüden bazen söylediklerimizi bile anlayamayan sporcular oluyor. Mindere çıkan güreşçi tek sesi dinlemelidir. O da teknik direktörün söyleyecekleridir.”

  Yorumlar

Yorumları okumak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

   En çok izlenenler
'Şimdi beni durdurmayın'
Servet Tazegül:
Milli sporcularımıza BBC büyük ilgi gösterdi
   Tv'de Bugün
tvdebugunnokta
Canberra Raiders - Newcas
10:30 - Fox Sports
tvdebugunnokta
Avrupa Stüdyosu
10:30 - TRT Spor
tvdebugunnokta
Şehit Kamil - Pendikspor
11:30 - TRT Spor
tvdebugunnokta
Fenerbahçe Doğuş - Darüşş
13:00 - BeIN Sports 3
tvdebugunnokta
Balıkesirspor - İstanbuls
13:00 - BeIN SportsMAX1
tvdebugunnokta
BB Erzurumspor - AÇ Gires
13:00 - BeIN SportsMAX2
tvdebugunnokta
Spor Haftasonu
13:00 - TRT Spor
tvdebugunnokta
A.Konyaspor - Kayserispor
13:30 - BeIN Sports 1